skip to Main Content

Dnia 28.05 w klasie 3 b odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Poznajemy zawody naszych rodziców”. Tym razem odwiedziła nas mama Martynki,  która jest fryzjerką i właścicielką salonu fryzjerskiego „Viola” . Pani Wiola opowiedziała mam wiele ciekawostek związanych z tym zawodem. Swoją wizytę rozpoczęła krótką pogadanką na temat historii fryzjerstwa, wyjaśniła kim był a kim jest teraz fryzjer, oraz czym się zajmuje. Następnie zaprezentowała atrybuty fryzjera,  które przywiozła w specjalnym kuferku ze swojego salonu. Mieliśmy okazję obejrzeć różne szczotki, suszarki, lokówki, prostownice, maszynki, lusterka, nożyce i wiele innych. Niespodzianką był pokaz strzyżenia i układania fryzur, zarówno dziewczęcych jak i chłopięcych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się fantazyjne uczesania wraz z przyklejaną biżuterią na włosach. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się wiele o pracy fryzjera. Na zakończenie spotkania p. Wiola przygotowała dla wszystkich słodki upominek.
Dziękujemy p. Wioli za odwiedziny, wspaniałą zabawę, przepiękne fryzury oraz za przygotowanie bardzo ciekawych zajęć.

Marzena Różnicka –  Świercz

Powrót do góry